Jarmark Jadwiżański oraz obchody Patronki Miasta w najbliższą niedzielę – Serwis informacyjny Miasta Dębica

14 października 2022

Ikonka głośnikaPrzeczytaj

Loading…

Ponad 20 piekarzy, cukierników, kół gospodyń oraz wystawców weźmie udział w Jarmarku Jadwiżańskim organizowanym przez Miasto Dębicę oraz Parafię Św. Jadwigi. W tym dniu odbędą się także uroczystości z okazji Święta Patronki Dębicy oraz odpust parafialny ku czci Świętej.

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jadwigi, 16 października 2022 roku, Miasto Dębica wspólnie z parafią Św. Jadwigi organizują uroczystości wspomnieniowe. Rozpoczną się one o godz. 11:15 pod figurą Świętej przy Ratuszu. Tam odśpiewany zostanie hymn oraz złożone zostaną wiązanki kwiatów u stóp Patronki Miasta.

Następnie, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej, uczestnicy uroczystości przejdą do kościoła pw. św. Jadwigi, gdzie o godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta suma odpustowa.

Po Mszy świętej, o godz. 13:15, na sali gimnastycznej przy ul. Cmentarnej 1 odbędzie się oficjalne otwarcie Jarmarku Jadwiżańskiego, który trwał będzie w godzinach od 10:00 do 15:00. W ramach jarmarku będzie można kupić chleby i wyroby cukiernicze produkcji lokalnych producentów, a także wyroby przygotowane m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich.

W ramach wydarzenia przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszy chleb tradycyjny, nowoczesny oraz na najsmaczniejszy wyrób cukierniczy. Zwycięzców przedsięwzięcia poznamy o godz. 14:45.

16 października obchodzony jest także Światowy Dzień Chleba, który został ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Tego dnia świętować będziemy również XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”.

Źródło: https://debica.pl/jarmark-jadwizanski-oraz-obchody-patronki-miasta-w-najblizsza-niedziele/