Kolejny pochówek dzieci utracony – Serwis informacyjny Miasta Dębica

14 października 2022

Ikonka głośnikaPrzeczytaj

Loading…

W niedzielę 16 października br. w Dębicy odbędzie się kolejny pochówek dzieci utraconych.  Tym razem ma być to pogrzeb około 100 noworodków, które umarły na różnym etapie ciąży.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13:00 Mszą Św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu bądź w inny sposób.

W czasie uroczystości pochowanych zostanie około 100 dzieci utraconych. Wciąż można także zgłosić dzieci, które odeszły we wcześniejszych latach poprzez stronę internetową www.debica-dzieciutracone.pl lub napisać na karteczkach, które będą dostępne w kościele przed Mszą św. Zapisane informacje zostaną następnie złożone do mogiły razem ze szczątkami dzieci.

Polskie prawo zapewnia rodzicom możliwość pochowania dziecka, które urodziło się martwe, bez względu na czas trwania ciąży, jednak niektórzy rodzice rezygnują z tego prawa. W takiej sytuacji, Miasto Dębica zgodnie z porozumieniem zawartym z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Dębicy, dwa razy w roku zapewnia kremację oraz organizuje pochówek martwo urodzonych dzieci.

Pochówek dzieci nienarodzonych odbywa się w Dębicy: w pierwszą niedzielę po 25 marca, kiedy obchodzony jest Dzień Świętości Życia oraz w niedzielę po 15 października, kiedy na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

Źródło: https://debica.pl/kolejny-pochowek-dzieci-utracony/