Multimedialna naczepa zaparkuje na Rynku – Serwis informacyjny Miasta Dębica

10 października 2023

Ikonka głośnikaPrzeczytaj

Loading…

Dębica znalazła się na mapie podróży interaktywnej ekspozycji „Iskry Niepodległej”. To niezwykłe mobilne widowisko edukacyjne opowiadające historię stu słynnych Polaków będzie można zobaczyć od środy do piątku na dębickim Rynku.

„Iskry Niepodległej” to widowisko, które będzie można oglądać w specjalnie zaprojektowanych naczepach ekspozycyjnych. Do realizacji projektu wykorzystano elementy interaktywne i muzykę, a elementy graficzne zostały wykreowane przy pomocy sztucznej inteligencji. Na specjalnie zaprojektowanym ekranie będzie można zobaczyć cyfrową postać, poruszającą się po ścianie ekspozycyjnej i prowadzącą narrację opowieści.

Odwiedzając interaktywną ekspozycję poznamy historię stu Polaków, bohaterów takich dziedzin jak: technika, medycyna, nauka, kultura, kosmosu czy sportu.

„Iskry Niepodległej” będzie można zobaczyć w naczepie, która zaparkuje na dębickim Rynku, w dniach 11,12 października od godz. 10:00 do 18:00 oraz 13 października od godz. 10:00 do 16:00.   

Projekt „Iskry Niepodległej” sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu Iskry Niepodległej jest ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Więcej o projekcie Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie: iskryniepodleglej.pl

Źródło: https://debica.pl/multimedialna-naczepa-zaparkuje-na-rynku/