Iskry Niepodległej zawitają do Dębicy – Serwis informacyjny Miasta Dębica

19 września 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentowane są fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Pokazy odbędą się na Rynku w Dębicy w dniach 11-13 października 2023 roku.

Iskry Niepodległej zawitają do Dębicy

Iskry Niepodległej zawitają do Dębicy

Iskry Niepodległej zawitają do Dębicy

Iskry Niepodległej zawitają do Dębicy

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.   Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością (do pobrania , która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.   Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

LOKALIZACJA: Rynek w Dębicy
HARMONOGRAM:

Dzień 1 – 11 października: 10:00 – 18:00.Dzień 2 – 12 października: 10:00 – 18:00.Dzień 3 – 13 października: 10:00 – 16:00.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu Iskry Niepodległej jest ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.
Więcej o projekcie Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie: iskryniepodleglej.pl

Źródło: https://debica.pl/iskry-niepodleglej-zawitaja-do-debicy/