W Latoszynie Zdroju weźmiesz suchą kąpiel w dwutlenku węgla lub ozonie!!!

Latoszyńskie uzdrowisko uzyskało kolejny wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny. Zakupione nowe urządzenie TOWER MX-1, kosztowało prawie 50 000 zł i zostało dzięki staraniom  Wójta Stanisława Rokosza oraz Prezesa Marcina Nowaka sfinansowane z środków pochodzących od sponsorów-firm: ŚNIEŻKA GROUP, PGO SP. Z O.O., LERG S.A., ARKUS & ROMET GROUP, MARO TRANS, PLASTBUD, TARBUD, AUTOZBYT, MELIOS S.C., ZAKŁAD MECHANICZNO-ŚLUSARSKI PRZETACZNIK.

Serdecznie im dziękujemy!!!

Wykonywane w tym urządzeniu suche kąpiele w dwutlenku węgla (CO2) to zabieg polegający na oddziaływaniu na korpus i kończyny dolne bezwodnika kwasu węglowego. W efekcie terapeutycznym dochodzi do rozszerzenia naczyń włosowatych, tętniczych i żylnych, spowodowanych wydzielaniem się w skórze ciał histaminopodobnych i acetylocholiny. Co powoduje spadek ciśnienia krwi na skutek rozszerzenia łożyska naczyniowego. Proces zachodzi bez udziału dodatkowego czynnika termicznego.

Wskazania:

Zabieg zalecany jest w zaburzeniach krążenia w peryferyjnych naczyniach tętniczych, chorobach układu krążenia, obniżeniu ciśnienia tętniczego, schorzeniach reumatycznych, oparzeniach i odmrożeniach, owrzodzeniach podudzi, przyśpiesza także gojenie otwartych ran.

Kąpiele w ozonie (O3)

Kąpiele te wykorzystują mieszaniny ozonowo-tlenowe lub ozonowo-powietrzne. Terapia ma na celu poprawę krążenia obwodowego. Działa przeciwmiażdżycowo i przeciwzakrzepowo. Mieszanka ozonu i powietrza działa również dezynfekująco na rany i ma silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze.

Wskazania:

Szeroki zakres pozytywnego oddziaływania na organizm jest więc wykorzystywany w leczeniu chorób naczyń obwodowych, nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego, przewlekłych schorzeniach narządów ruchu, chorobach reumatyczno-zwyrodnieniowych, rehabilitacji po urazach, wszelkiego rodzaju nerwicach, bezsenności, otyłości, zaburzeniach perystaltyki jelit. Także mogą być one stosowane w leczeniu przewlekłych chorób kobiecych oraz stanach depresyjnych właściwe dla klimakterium, nieregularnych i bolesnych menstruacjach, przewlekłych chorobach skórnych, jak również w leczeniu odleżyn i owrzodzeń troficznych, wzmożonego lub obniżonego napięcie mięśniowego.

Zabiegi refundowane są przez NFZ.

Źródło: https://latoszynzdroj.com/w-latoszynie-zdroju-wezmiesz-sucha-kapiel-w-dwutlenku-wegla-lub-ozonie/