W 100. Rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej

reklama

    18 maja 2020r. przypada 100. rocznica urodzin Papieża Polaka Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stobiernej.

   Święty Jan Paweł II jest całej społeczności Stobiernej drogi nie tylko ze względu na to, iż to patron placówki oświatowej, ale też z tego powodu, że Karol Wojtyła gościł niegdyś na uroczystościach 50 – lecia Koronacji Obrazu Matki Boskiej Zawadzkiej w parafialnym Sanktuarium. A to niezwykły również zbieg okoliczności, gdyż 100. rocznica urodzin Jana Pawła II przypada w roku Jubileuszu 100 – lecia Koronacji Zawadzkiej Maryi. Mimo iż to piękne święto przypadnie na trudny dla świata, Polaków i naszej społeczności czas, społeczność szkolna nie zapomina o Patronie swojej placówki i pragnie uczcić Jego urodziny w szczególny sposób.

   Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami w ramach zdalnej edukacji przygotowali 37 prac plastycznych, 9 prac plastyczno – literackich, 4 utwory poetyckie, 31 prac literackich i 3 utwory muzyczne.  Twórczość uczniów w piękny, naturalny i dziecięcy sposób odzwierciedla to, jak postrzegamy dziś Świętego Jana Pawła II, za co Go cenimy, kochamy i kim jest obecnie w naszym życiu.

   W majowe świętowanie urodzin Patrona wpisuje się również wystawa pt. „Karol Wojtyła. Narodziny” poświęcona życiu papieża, przygotowana przez warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka, poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. Będzie ją można obejrzeć w PSP w Stobiernej od września do listopada  2020r. na dolnym korytarzu szkoły.

 Zapraszamy do obejrzenia twórczości uczniów PSP w Stobiernej:

Prezenty dla Jana Pawła II – nasz dorobek literacko – plastyczny

Julia i Dagmara spiewają Świętemu Jubilatowi

"Nasz Ojcze Święty…." – w wykonaniu Julii

Piosenka dla Ojca Świętego napisana i wykonana przez Piotrka i Kacpra

"Tutaj wszystko się zaczęło" – klasa 5 dla Jana Pawła II

Jan Paweł II – życie i pontyfikat Świętego (aut. kl. 8)

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/w-100-rocznice-urodzin-swietego-jana-pawla-ii-w-publicznej-szkole-podstawowej-w-stobiernej-1585.html