Unihokejowe sukcesy Pustkowa

Poczwórnym sukcesem Pustkowa zakończyły się powiatowe zawody unihokeja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. Podczas rozegranych w ostatnich dniach finałów, cztery drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Pustkowie zdobyły awans do półfinałów wojewódzkich. Zawody odbyły się w hali sportowej SP nr 5 w Dębicy. W IMS Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z Pustkowa pewnie awansowali zajmując drugie miejsca. Dziewczęta musiały uznać wyższość swoich koleżanek z SP 5 w Dębicy po wyrównanej walce i rzutach karnych, natomiast chłopcy w decydującym meczu ulegli nieznacznie kolegom z Nagoszyna. W turniejach tych oprócz Pustkowa wystąpiły drużyny z Nagoszyna, SP nr 5 i SP nr 10 z Dębicy oraz z SP w Straszęcinie. W ramach Igrzysk Dzieci drużyny dziewcząt i chłopców pozazdrościły sukcesów swoim starszym kolegom i koleżankom i również zdobyły awans. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, ustępując tylko swoim rywalkom z SP 5, natomiast chłopcy nie dali szans nikomu i wygrali wysoko wszystkie swoje mecze: 8:2 z Nagoszynem, 8:1 ze Straszęcinem i 5:2 z gospodarzami z SP nr 5. Takie osiągnięcie pustkowski unihokej zanotował ostatnio kilkanaście lat temu. Pustkowianie intensywnie pracują przed zawodami półfinałowymi, w których wystąpią w roli gospodarzy na swojej nowej hali sportowej. Miejmy nadzieję, że i finały wojewódzkie odbędą się z ich udziałem.

Drużyny wystąpiły w następujących składach: ID- dziewczęta: Maria Szostak, Wiktoria Sędłak, Julia Słabicka, Wiktoria Mazur, Julia Tyksińska, Aleksandra Golonka, Marcelina Bujak, Aleksandra Różak, Julia Tyksińska z kl V.

ID -chłopcy: Aleksander Wojtaszek, Filip Dwojak, Wojciech Gąsiorek, Ignacy Wojtaszek, Sebastian Rudny, Maciej Gąsiorek, Radosław Wojtaszek, Piotr Mazur

IMS – dziewczęta: Dominika Kosińska, Julia Wróbel, Zuzanna Wróbel, Magdalena Rokosz, Wiktoria Pasierb , Milena Dwojak, Julia Gawęda, Martyna Bujak, Zofia Szostak.

IMS -chłopcy: Kacper Matera, Tomasz Muniak, Maciej Pękala, Miłosz Fryz, Bartosz Słabicki, Szymon Mączka, Bartosz Wrona.

Drużyny przygotowali i prowadzili: Grzegorz Miszczak i Grzegorz Pietrzyk.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/unihokejowe-sukcesy-pustkowa-2445.html