Cztery finały dla Pustkowa

Nie spoczęły  na laurach drużyny unihokeja ze Szkoły Podstawowej w Pustkowie po poczwórnym awansie do półfinałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców.  Przygotowując się do tych półfinałów , wszystkie przyjęły sobie  za cel  awans  do najwyższego szczebla  rozgrywek i cel ten osiągnęły . Wszystkie cztery drużyny awansowały do finałów wojewódzkich .  Dwa półfinały w ramach Igrzysk Dzieci zostały rozegrane  na hali ZS w Pustkowie. Obie drużyny   dziewcząt   i chłopców  zajęły  drugie miejsca i zdobyły awans ulegając tylko rówieśnikom ze Szkoły Podstawowej nr 5  z Dębicy, pokonując  drużyny z Padwi , Gawłuszowic , Krzeszowa i Tarnobrzega. Drużyny starsze startujące w ramach IMS  rywalizowały na hali Szkoły Podstawowej  w Padwi.  Tam obie drużyny z Pustkowa  awansowały z trzeciego miejsca . Dziewczęta uległy Dębicy i Gawłuszowicom, pokonały  Tarnobrzeg , Padew, Harasiuki i Komorów, natomiast chłopcy nie sprostali Padwi i Nagoszynowi, pokonali zaś Tarnobrzeg, Harasiuki, Komorów i Gawłuszowice. W zawodach tych wzięli  udział  mistrzowie i wicemistrzowie powiatów : dębickiego i mieleckiego oraz mistrzowie powiatów : tarnobrzeskiego, niżańskiego i kolbuszowskiego.  To niewątpliwy sukces  szkoły z Pustkowa  i nawiązanie do chlubnych tradycji  sprzed  dwudziestu  lat kiedy  pustkowski  unihokej nie miał sobie równych w powiecie i województwie.  Należy nadmienić, że obecnie  szkoła w Pustkowie jest jedyną w powiecie dębickim i jedną z nielicznych w województwie podkarpackim, która w jednej konkurencji  ma cztery finały wojewódzkie. 

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

ID- dziewczęta: Maria Szostak, Wiktoria Sędłak, Julia Słabicka, Wiktoria Mazur, Julia Tyksińska,  Aleksandra Golonka, Lena Madej , Aleksandra Różak, Julia Tyksińska z kl V.

ID -chłopcy: Aleksander Wojtaszek, Filip Dwojak, Wojciech Gąsiorek, Ignacy Wojtaszek, Sebastian Rudny, Maciej Gąsiorek, Radosław Wojtaszek, Piotr Mazur, Oskar Surman

IMS – dziewczęta: Dominika Kosińska, Julia Wróbel, Zuzanna Wróbel, Magdalena Rokosz, Wiktoria Pasierb , Milena Dwojak, Julia Gawęda, Martyna Bujak, Zofia Szostak, Natalia Sędłak, Julia Plezia.

IMS -chłopcy: Kacper Matera, Tomasz Muniak, Maciej Pękala, Miłosz Fryz, Bartosz Słabicki, Szymon Mączka, Bartosz Wrona, Jakub Bizoń, Marcel Zatylny

Drużyny przygotowali i prowadzili: Grzegorz Miszczak i Grzegorz Pietrzyk.    

 

                                                                                                                           Tekst :  Grzegorz Pietrzyk

                                                                                                                              Fot. :  Dominika Kosińska

                                                                                                                                         Grzegorz Pietrzyk

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/cztery-finaly-dla-pustkowa-2463.html