Umowa z Ogro-Trans została podpisana

reklama

Wójt Gminy Dębica podpisał umowę z nowym operatorem. Swoim zasięgiem obejmie on całą Gminę Dębica na dotychczasowych kursach Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Zgodnie z umową Ogro-Trans rozpocznie swoją działalność transportową na terenie Gminy z dniem 01.03.2020 r. przy cenach biletów identycznych jak w chwili obecnej oraz zastosowaniu tych samych ulg, co oznacza, że wszystkie ulgi ustawowe zostaną zachowane, natomiast ulgi dla krwiodawców zostaną objęte tzw. ulgą handlową. Jednocześnie operator zapewnia, że standardy unijne co do emisji spalił są spełnione.

Zapewniony został także wyjazd co najmniej 10 autobusów dziennie oraz zachowanie 3 autobusów w tzw.rezerwie. Spośród wyżej wymienionych, 5 będzie przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych. Zadanie na terenie Gminy obsługiwać będzie 15 kierowców.

Zamierzeniem Wójta Gminy Dębica jest objęcie docelowo transportem publicznym  miejsc nieobsługiwanych do tej pory przez MKS.

 

Firma Ogro-Trans od 2010 roku posiada licencję na przewóz osób w ruchu krajowym i międzynarodowym. Obsługuje ona transport na regularnych liniach, jak również przejazdach wycieczkowych. W ostatnim roku objęli transport publiczny teren powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/umowa-z-ogro-trans-zostala-podpisana-1362.html