Uczczą Niezłomnych – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy

reklama

Rozpoczęły się Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wykład wybitnego historyka prof. dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka pełnomocnika Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego zainaugurował to patriotyczne wydarzenie. Podczas spotkania w DK Kosmos przybliżył on mieszkańcom losy, działalność oraz patriotyczną postawę rodaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o suwerenność i niepodległość Ojczyzny.

Już 1 marca podczas Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oddamy hołd bohaterom. Uroczystości rozpoczną się na dębickim rynku, po których zebrani pomodlą się za żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia w Polsce podczas Mszy Świętej w Kościele św. Jadwigi. Na cmentarzu wojskowym oddadzą cześć poległym Rodakom.

Tego dnia w kinie Kosmos widzowie oglądną premierę wzruszającego filmu dokumentalnego „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia Nadzieja”. W projekcji weźmie udział reżyser Sławomir Górski oraz producent Robert Kaczmarek.