2 marca br. Dębica oddała hołd Żołnierzom Wyklętym. Obchody rozpoczęły się na Rynku, gdzie po wciągnięciu flagi państwowej złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Następnie uczestnicy przeszli na uroczystą mszę św. w kościele pw. św. Jadwigi, gdzie modliliśmy się w intencji Ojczyzny i wszystkich, którzy walczyli o jej wolność.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Po mszy św. odbył się przemarsz na cmentarz wojskowy, gdzie odprawiono modlitwę, apel pamięci oraz salwę honorową. Na zakończenie delegacje złożyły kwiaty przy symbolicznym grobie ppłk. Adama Lazarowicza, Żołnierza Niezłomnego.
W obchodach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, żołnierze 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, przedstawiciele służb mundurowych, członkowie Jednostki Strzeleckiej 2017 im. Tadeusza Münnicha w Dębicy, poczty sztandarowe, harcerze z Hufca ZHP Dębica oraz mieszkańcy miasta i regionu. Miasto Dębicę reprezentowali wiceburmistrzowie – Maciej Małozięć oraz Małgorzata Rauch, a także radni Rady Miejskiej w Dębicy.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszych uroczystościach i wspólnie oddali hołd bohaterom Polski Podziemnej!