Trwa modernizacja zabytkowej hali sportowej – Serwis informacyjny Miasta Dębica

12 października 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Ruszyły prace związane z przebudową i remontem hali sportowej przy ul. Kościuszki w Dębicy.  Zadanie obejmuje m.in. termomodernizację obiektu, remonty sanitariatów i szatni oraz malowanie ścian i sufitów.

Trwa modernizacja zabytkowej hali sportowej

Trwa modernizacja zabytkowej hali sportowej

Trwa modernizacja zabytkowej hali sportowej

Trwa modernizacja zabytkowej hali sportowej

Trwa modernizacja zabytkowej hali sportowej

Na remont zabytkowej hali sportowej Miasto Dębica zdobyło dwie dotację. Ponad 2 mln zł popłynęło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejne 1,5 mln złotych pochodzi z ministerialnego programu pn. „Sportowa Polska”.

Przetarg na realizację tego dużego inwestycyjnego przedsięwzięcia wygrała firma Igloobud. Ma ona przebudować halę w 12 miesięcy za ponad 5,3 mln złotych.

Ruszyły już prace zarówno wokół hali sportowej, jak i w środku.  Wykonawca ma w ramach zadania: ocieplić ściany, dach, wymienić stolarkę okienną i drzwiową. Inwestycja obejmie również remont szatni i sanitariatów, wymianę posadzek, demontaż paneli ściennych, wykonanie nowych tynków, malowanie ścian i sufitów.

Budynek obecnej hali sportowej powstał pod koniec XIX w. Obiekt, do wybuchu II wojny światowej, służył jako kryta ujeżdżalnia dla stacjonujących w mieście pułków kawalerii. Od czasu przejęcia przez miasto koszar 3. Pułku Saperów, hala sportowa jest użytkowana m.in. przez szkoły i kluby sportowe. Podmioty, które korzystały do tej pory z tego obiektu, będą w okresie remontu korzystać z innych sal gimnastycznych na terenie miasta.

Źródło: https://debica.pl/trwa-modernizacja-zabytkowej-hali-sportowej/