Rozpoczęto budowę boiska w Kozłowie

Dzisiaj tj. 12 października 2022 r. w Kozłowie miało miejsce uroczyste wbicie łopaty pod budowę boiska wielofunkcyjnego w Kozłowie. W uroczystości uczestniczył między innymi Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, który od początku wspierał inwestycję.

Boisko będzie miało wymiary 20×40 m wybudowane zostanie ogrodzenie o wysokości ponad 2,2 m, zamontowane oświetlenie LED. Kupione zostanie również niezbędne wyposażenie oraz wykonane zostaną utwardzone powierzchnie z kostki brukowej. Na nowym boisku będziemy mogli zagrać w piłkę ręczną, siatkówkę i tenis ziemny. 

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Koszt przebudowy to kwota 660 150 zł, z czego dofinansowanie to 155 100 zł. Wykonawcą jest firma GawBud. Przewidywane zakończenie prac przewidziano na końcówkę maja 2023 r.

"Pragnę podziękować za zaangażowanie i zabieganie o realizację inwestycji Posłowi na Sejm RP Kazimierzowi Moskalowi, który wspierał naszą inicjatywę w Ministerstwie oraz  księdzu proboszczowi Parafii w Pustyni ks. Krzysztofowi Dudzie" – mówi Wójt Gminy Dębica. 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/boisko-gotowe-bedzie-w-przyszlym-roku-2892.html