Trwa akcja zimowego utrzymania miasta – Serwis informacyjny Miasta Dębica

14 stycznia 2021

Zgodnie z zapowiadanymi prognozami pogody, przez najbliższe dni czekają nas opady śniegu i minusowe temperatury. Aby zapobiec tworzeniu się śliskich nawierzchni na drogach i chodnikach oraz aby zapewnić bezpieczeństwo kierowców i pieszych, w Dębicy trwa akcja zimowego utrzymania miasta, która będzie na bieżąco dostosowywana do warunków pogodowych.

Trwa akcja zimowego utrzymania miasta

Trwa akcja zimowego utrzymania miasta

Trwa akcja zimowego utrzymania miasta

Za odśnieżanie dębickich ulic odpowiada Zakład Usług Miejskich. Prace prowadzone są całodobowo i obejmują pługowanie, piaskowanie oraz posypywanie solą głównych ulic, odśnieżanie i posypywanie piaskiem chodników i ścieżek rowerowych oraz odśnieżanie i piaskowanie schodów. Do zimowego utrzymania jest łącznie 127 kilometrów gminnych dróg i parkingów oraz 68 km chodników i ścieżek rowerowych.

Zgłoszenia związane z odśnieżaniem oraz zimowym utrzymaniem dróg i chodników przyjmowane są całodobowo pod nr telefonu: 14 681 64 86.

Prosimy kierowców o uważną jazdę i rozwagę. Równocześnie apelujemy do wszystkich o zachowanie ostrożności i zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które w tym czasie są narażone na skutki niskich temperatur, w tym osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku i niepełnosprawne. W nagłych przypadkach wychłodzenia należy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub do Straży Miejskiej na numer 986 i poinformować o konieczności udzielenia pomocy.

Źródło: https://debica.pl/trwa-akcja-zimowego-utrzymania-miasta/