Dofinansowanie zimowego wypoczynku – Serwis informacyjny Miasta Dębica

08 lutego 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Miasto rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie zimowego wypoczynku  o charakterze rekreacyjno – profilaktycznym dla dzieci i młodzieży szkolnej. Trzy organizacje otrzymają dotacje na zajęcia dla ponad 200 uczniów.

Dofinansowanie w wysokości 3 000,00 zł otrzymały Stowarzyszenia „Dobroć” i „Dziesiątka” oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy.

Pieniądze pochodzące z budżetu miasta przyczynią się do ciekawego wypoczynku dla ponad 200 dzieci. Stowarzyszenie „Dobroć” planuje w czasie międzysemestralnej przerwy zorganizować m.in. zajęcia rekreacyjne, plastyczne, bal walentynkowy i wycieczkę do Krynicy dla 65 podopiecznych ze szkół podstawowych.

Stowarzyszenie Dziesiątka organizuje wypoczynek dla 90 dzieci uczęszczających do dębickich szkół podstawowych. W programie będą warsztaty muzyczne, plastyczne, zabawa karnawałowa. Planowane są także wyjazdy m.in. do Rancza Pstrągowa i Jump Planet Mielec.

Z kolei Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotuje ciekawe zajęcia i wyjazdy na lodowisko, do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej dla 50 osób z PWD Iskierka oraz dla dzieci i młodzieży z dębickich szkół.

Pieniądze zostaną przeznaczone w ramach konkursu ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego realizowanego w wykonaniu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Dębicy na 2022 rok, na działanie: „Zorganizowanie wypoczynku zimowego o charakterze rekreacyjno – profilaktycznym dla dzieci i młodzieży żyjącej w najbliższym otoczeniu osób uzależnionych od alkoholu oraz w rodzinach dotkniętych wykluczeniem społecznym lub nim zagrożonym – Akcja Zima 2022”.

Źródło: https://debica.pl/dofinansowanie-zimowego-wypoczynku/