Wczoraj przyjęto uchwałę podnoszącą ceny gospodarowania odpadami na terenie miasta, dzisiaj zwołano konferencję w sprawie zmian stawek opłat. Na spotkaniu w ratuszu burmistrz Mariusz Szewczyk, jego zastępca Jerzy Sieradzki oraz Tomasz Baran, kierownik biura gospodarowania odpadami przedstawiali statystyki i wyliczenia tłumaczące konieczne zmiany w opłatach.
Stanowisko uczestników spotkania jest wspólne – podwyżka była nieunikniona i zrobiono wszystko by była jak najmniej odczuwalna dla mieszkańców. Dla osób, które chcą zapoznać się ze statystykami i obliczeniami na miejskiej stronie internetowej będzie zamieszczona prezentacja z danymi dotyczącymi sprawy śmieci.





