Terapia…lasem w Latoszynie Zdroju – ciąg dalszy!

Nie zwalniamy tempa – jesteśmy już po kolejnych spotkaniach i testowaniu nowatorskiego programu stymulacji zmysłowej zaadresowanej dla osób niepełnosprawnych i starszych, realizowanego w ramach projektu: „INNOES – program grantowy na rzecz innowacji społecznych w obszarze dostępności”.

Tym razem oprócz standardowych technik oddechowych uczestnicy projektu mogli nie tylko poczuć własnymi zmysłami i na własnym ciele aromatyczną moc olejków, ale także  zdobyć dogłębną wiedzę  na temat ich leczniczych właściwości oraz naturalnych rozwiązaniach dla zdrowia.

Prelekcji dokonała Marta Olechowska – osoba o niezwykłej charyzmie, pogodzie ducha, otwartości, a przede wszystkim propagatorka zdrowego stylu życia. Dzięki spotkaniu uczestnicy pogłębili swoją wiedzę m.in. w detoksykacji i regeneracji organizmu. Nauczyli się jak zrozumieć moc natury i, że naprawdę łatwo jest  przyjąć świadome, proaktywne podejście do własnego zdrowia. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można wspierać codzienne potrzeby zdrowotne za pomocą czystych, bezpiecznych, skutecznych i bezkonkurencyjnych naturalnych rozwiązań.

Były to bardzo pouczające i  wartościowe spotkania, na którym obecny był również Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza, który uczestnicząc w zajęciach mógł osobiście  posłuchać wykładu, przetestować techniki oddechowe oraz poczuć zdrowotną moc olejków.

Las to środowisko życia, do którego jesteśmy przystosowani od setek tysięcy lat.  Bez wątpienia mamy dziś modę na zielone terapie, a leśne kąpiele shinrin yoku to relaks i ukojenie umysłu na wyciagnięcie ręki. Coraz bardziej popularna i praktykowana metoda, nieuświadomionych „bawi”, innym przynosi nieograniczone korzyści zdrowotne, jednak i w jednym i w drugim przypadku osiągany jest zamierzony cel: TERAPEUTYCZNY ;-)

Wszystkich zachęcamy do udziału w terapii lasem, to najlepsze i najtańsze lekarstwo, w niektórych krajach rekomendowane przez lekarzy specjalistów i zalecane na skołatane nerwy, jak i na różnego rodzaju dolegliwości, dlatego warto z niej skorzystać już dziś.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/terapialasem-w-latoszynie-zdroju—ciag-dalszy-2792.html