Szkolenie pt. „Profilaktyka uzależnień. Mowa nienawiści”

reklama

29 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Nagawczynie odbyło się szkolenie pt. "Profilaktyka uzależnień. Mowa nienawiści".

W szkoleniu udział wzięli wolontariusze ze szkół z terenu Gminy Dębica z Nagawczyny, Zawady, Stasiówki, Głobikowej, Podgrodzia, Pustkowa, Pustkowa Osiedla oraz Gumnisk zrzeszeni w Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica

Poprowadziła je wybitna terapeutka Pani Bożena Andrychowicz. Temat szkolenia został wybrany nie przypadkowo, jest to problem, który co raz częściej pojawia się wśród użytkowników portali ogólnospołecznościowych zarówno starszych jak i młodszych.

"Mowa nienawiści" - negatywne emocjonalnie wypowiedzi, dyskryminacja, obrażanie, wyśmiewanie to zjawisko, które dotyka co drugiego ucznia w polskiej szkole. Jak się bronić i jak walczyć z "anonimowym" atakiem w sieci, jak radzić sobie z agresją i  cyberprzemocą, gdzie szukać pomocy. To główne aspekty szkolenia, na które młodzi ludzie otrzymali odpowiedź.  

Ciekawa forma szkolenia,  fachowa wiedza i nauka konkretnych zachowań obronnych wśród uczestników spotkania wzbudziły chęć podjęcia w swoich szkołach dalszych działań propagujących przeciwstawianie się "Mowie Nienawiści" po przez realizację projektu np. "Dnia bez hejtu" 

 

Ze względu na duże zainteresowanie tematem zarówno wśród uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół szkolenie kontynuowane będzie w przyszłym roku szkolnym

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Radna Gminy Dębica Agata Wiater

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/szkolenie-pt-profilaktyka-uzaleznien-mowa-nienawisci3105-851.html