Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej w Pustyni – szkołą przyjazną utalentowanym uczniom

9 czerwca 2022 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w której wzięli udział uzdolnieni uczniowie z Zespołu Szkół w Pustyni: Karol Olechowski i Dominik Dykas.  Podczas uroczystości  Pani Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki oraz Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty wręczyły laureatom konkursów przedmiotowych statuetki oraz wyróżnienia. Dokonano również podsumowania osiągnięć szkół, których uczniowie zdobyli najwięcej wyróżnień. W tym roku szkoła w Pustyni może poszczycić się aż 4 tytułami laureata.

Pani Dyrektor Dorota Ostafin odebrała z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty dyplom potwierdzający przyznanie tytułu „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”, który potwierdza wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności  i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych. Placówka w Pustyni jako jedna z dwóch szkół na terenie Dębicy i jedna z 14 szkół w województwie otrzymała to zaszczytne wyróżnienie.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/szkola-podstawowa-im-w-chotomskiej-w-pustyni—szkola-przyjazna-utalentowanym-uczniom-2733.html