Aż 4 tytuły laureata w Zespole Szkół w Pustyni!

Po raz pierwszy w swojej historii Zespół Szkół w Pustyni może poszczycić się aż czterema tytułami laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Trzy z nich należą do ucznia klasy VIIIa Karola Olechowskiego, którego wszechstronne umiejętności, wybitne zdolności i ciężka praca zaowocowały uzyskaniem tytułów laureata z przedmiotów: języka polskiego, matematyki
 i chemii. To  ogromny sukces Karola, jego rodziców,  a także przygotowujących go do konkursu nauczycieli: Moniki Ciuśniak (język polski), Doroty Ostafin (matematyka) i Anny Nowak (chemia).

Wspaniałym osiągnieciem może poszczycić się również Dominik Dykas, również uczeń klasy VIII a,  który uzyskał tytuł laureata z historii. Dominik pracował pod okiem  Barbary Pociask-Nowak, która jest wychowawczynią obu chłopców.

Dzięki osiągnięciom uczniów i ich nauczycieli szkoła znalazła się w gronie 27 szkół na Podkarpaciu, które mogą pochwalić się najzdolniejszymi uczniami.

Sukcesy uczniów są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.

Dominik  Dykas  – pasjonat historii   i  społecznik

Dominik Dykas – uczeń klasy VIII a  Szkoły Podstawowej w Pustyni to niezwykły młody człowiek, który łączy w sobie pasje historyczne z zaangażowaniem i pracą na rzecz społeczności szkolnej.

Za swoje największe osiągnięcie uważa uzyskanie tytułu laureata w konkursie historycznym,  organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.  Bez wątpienia jest to bardzo duży sukces, do którego przygotowania trwały nieprzerwanie niemal cały rok. Systematyczna  i ciężka praca zaowocowała wspaniałym wynikiem Dominika. 

Fascynacja zagadnieniami historycznymi tego ucznia widoczna była już od klasy IV, co znajdowało wyraz w angażowaniu się  i sukcesach  w cyklicznym konkursie „ Armia Krajowa w powiecie dębickim”. Z ogromną pasją  zgłębiał on dzieje świata, Polski oraz  regionu podczas II wojny światowej. Jednak to nie sama wiedza jest dla Dominika najważniejsza, lecz zrozumienie zachodzących procesów i wyciąganie wniosków, koniecznych do budowania współczesnego świata. Naturalną konsekwencją takiej postawy chłopca są jego działania na płaszczyźnie społecznej.

Dominik  godnie reprezentuje społeczność szkolną w Młodzieżowej Radzie Gminy pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego. Jako jeden z liderów projektu Narodowego Banku  Polskiego,  już po raz drugi przyczynił się do zdobycia wyróżnienia i tytułu „Złotej Szkoły NBP„ dla Szkoły Podstawowej w Pustyni Jest zdolnym, mądrym i niezwykle wyważonym młodym człowiekiem, aktywnie działa w  samorządzie, grupie wolontariatu, udziela się w poczcie sztandarowym, uroczystościach szkolnych, różnorodnych konkurach, motywuje innych do działania- zawsze można na niego liczyć. Oprócz historii Dominik interesuje się motoryzacją, a w przyszłości chciałby zostać nauczycielem historii lub dziennikarzem.

dominik_dykas.jpg

KAROL – TRZYKROTNY LAUREAT KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY

 

Karol Olechowski – tegoroczny absolwent Publicznej Szkoły Podstawowej w Pustyni przeszedł do jej historii osiągając to, co dotąd było niemal niemożliwe.

Uczeń klasy VIII  w roku szkolnym 2021/2022 jest pierwszym w historii szkoły uczniem, który zdobył trzy tytuły laureata Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Ciężka i systematyczna praca przyczyniła się do odniesienia wielu sukcesów. Karol to laureat konkursów z języka polskiego, matematyki i chemii. To nie jedyne osiągnięcia ucznia, ma ich na swoim koncie o wiele więcej, rozwija się w dziedzinie matematyki i chemii. Corocznie zdobywał  wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskiego konkursu Olimpus Matematyczny. Jest świetnym recytatorem i literatem (nagradzany w konkursach recytatorskich, matematycznych, literackich i wiedzy na różnych szczeblach).  Jego sukcesy to powód do dumy dla rodziców, nauczycieli, pod których okiem pracował i całej społeczności szkolnej.

Poza rzetelną pracą uwielbia chodzić po górach i czytać kryminały. Lubi żartować, ma oryginalne poczucie humoru. W wolnych chwilach jeździ na rolkach. Jest świetnym piekarzem, uwielbia piec ciasto drożdżowe. To człowiek wielu talentów, który w grupie prawdziwych przyjaciół  realizuje swoje pasje. Karol chciałby w przyszłości rozwijać swoje zdolności  w dziedzinie chemii i biologii, a swoją przyszłość wiąże z medycyną sądową. Ambitny chłopak, o którym na pewno jeszcze usłyszymy…

karol_olechowski.jpg

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/az-4-tytuly-laureata-w-zespole-szkol-w-pustyni-2709.html