Szczepienia przeciw COVID-19

Informujemy że na terenie Gminy Dębica funkcjonuje 5 punktów szczepień przeciw COVID – 19:

 

NZOZ „Rodzina” w Zawadzie
Zawada 208A
tel.: 14 677-50-92
NZOZ w Gumniskach
Gumniska 97
tel.: 14 681 – 66 -77
Przedsiębiorstwo Podmiotu Leczniczego ELMED w Nagawczynie
Nagawczyna 24A
tel.: 14 69 69 988
NZOZ w Paszczynie,
Paszczyna 122A,
tel.: 14 683-46-70
NZOZ w Pustkowie – Osiedlu
Pustków – Osiedle 36B
tel.: 14 68 21 616

Jedynym punktem, który nie będzie wykonywał szczepień a tym samym nie znajduje się na mapie szczepień jest NZOZ w Pustkowie. Oznacza to, że bardzo duża część północnej części Gminy Dębica pozostaje bez wsparcia w zakresie szczepień. Najbliższy punkt to Pustków – Osiedle lub Paszczyna.

 

Transport do punktów szczepień

w Urzędzie Gminy Dębica funkcjonuje infolinia dla osób, które nie mają możliwości dojazdu do punktu szczepień, a spełniają poniższe kryteria:

1) posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodze R lub N lub odpowiednio I grupę w/w schorzenia.

2) mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu)

Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez Gminę Dębica mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 pod numerem telefonu: 14 680 33 35 lub 14 680 33 48.

Numer telefonu do koordynatora (w godzinach 8:00 – 15:00): 14 680 33 31 lub 531 675 812 – Pan Paweł Filipek

Zwracamy się z prośbą, aby każda osoba która spełnia ww. kryteria oraz potrzebuje transportu do Punktu Szczepień zadzwoniła na podane numery telefonu, niezwłocznie po ustaleniu planowanego terminu szczepienia.

 

Jak się zaszczepić?

Powszechne szczepienia rozpoczęto od seniorów. Seniorzy będą szczepieni w Polsce w ramach szczepień powszechnych w pierwszej kolejności. Jak wygląda harmonogram rejestracji?

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

 

 

Jak można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

 

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci odpowiada.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/szczepienia-przeciw-covid-19-1930.html