Sukces drugiej edycji Festiwalu Sportu w Dębicy. Będzie kolejna

Festiwal Sportu przyciągnął wielu sympatyków zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. W Domu Sportu MOSIR Dębica zmieściło się 18 różnych sektorów, w których warto było się zatrzymać. Była to impreza dedykowana każdemu, bowiem trzeba dbać o swoje zdrowie i kondycję niezależnie od wieku. Ten dzień należał do klubów i stowarzyszeń, które swoją działalnością wpisują się w tematykę wydarzenia.

Pośród licznych atrakcji, takich jak np. miasteczko rowerowe czy tor przeszkód znalazły się między innymi: Strefa Aktywnej Rodziny, Osób Poruszających się na wózkach, Zabaw Piłkarskich, Piłki Siatkowej, Tenisa, Lekkiej Atletyki, Fitness, Sportów Walki, Nauki Pierwszej Pomocy oraz Zdrowego Odżywiania i Porad Dietetycznych.

Jednym z głównych punktów festiwalu był mecz samorządowcy VS policjanci, który zakończył się remisem 10:10.

Na imprezę zorganizowaną w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu zaprosili: MOSiR Dębica, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz GOSiR. Patronat nad Festiwalem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Była to już druga edycja tego wydarzenia w Dębicy i jak zapewnili organizatorzy, nie ostatnia.