Festiwal Sportu odbędzie się w Domu Sportu przy ul. Sportowej w Dębicy

Festiwal_sportu_plakat2017

Już w najbliższą niedzielę, 24 września w godzinach od 13.00 do 17.00 w Domu Sportu przy ul. Sportowej 26 w Dębicy odbędzie się Festiwal Sportu, który jest organizowany w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Podczas imprezy w zorganizowanych na hali sportowej osiemnastu strefach aktywności zaplanowanych zostało szereg zawodów, konkursów i innych atrakcji dla wszystkich którzy w niedzielę przyjdą do Domu Sportu przy ul. Sportowej żeby wziąć udział w Festiwalu Sportu.

W tegorocznej edycji Festiwalu Sportu, który dedykowany jest wszystkim  mieszkańcom  Dębicy i okolic przygotowanych zostanie 18 różnych stref aktywności w których każdy od najmłodszego mieszkańca do seniora znajdzie coś interesującego dla siebie.
Dla rodzin z dziećmi organizatorzy przygotowali Strefę Aktywnej Rodziny w której animatorzy zadbają o moc atrakcji dla maluchów i ich rodziców. Będą malowanki, gry i zabawy ruchowe, duże miasteczko rowerowe, dmuchane place zabaw i dmuchane piłkarzyki do rozgrywek rodzinnych. Nad tą strefa czuwać będzie Stowarzyszenie Giganci Łamiemy Stereotypy i firma Tikkurila.
Dla miłośników dwóch kółek firma Arkus&Romet Group Sp. z o.o. przygotowała miasteczko rowerowe i rowerowy tor przeszkód.
Dla osób starszych przewidziana została Strefa Aktywnego Seniora, gdzie będzie można spróbować ćwiczeń fizycznych poprawiających kondycję oraz ogólne samopoczucie. Atrakcje w tej strefie moderować będą członkowie Stowarzyszenia Active Team.
„Dębica w Festiwalu Sportu uczestniczy po już raz drugi. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców, którzy całymi rodzinami przybyli na boisko sportowe przy ulicy Akademickiej. Liczę na to, że również w tym roku dębiczanie chętnie wezmą udział w tej imprezie i będą zaszczepiać w swoich dzieciach pasje sportowe oraz aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu. Osiemnaście stref  sportowych przygotowanych przez organizatorów spowoduje, że dzieci będą miały okazję  spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu i sprawdzić jaka dyscyplina sportu najbardziej im odpowiada. Niewykluczone, że właśnie tą dyscypliną poznaną bliżej podczas Festiwalu Sportu będą uprawiać z sukcesami w przyszłości” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
Wśród przygotowanych stref znalazły się ponadto: Strefa Osób Poruszających się na wózkach (Team Dębica), Strefa Zabaw Piłkarskich (DAP Dębica), Strefa Fitness (Plaza Sport, Endorfina, Sieć Treningu Spiders), Strefa Sportów Walki (Dębicki Klub Karate Kyokushin, Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego, UKS MORSY (boks), LUKS Lubzina (sumo), Strefa Piłki Siatkowej  (Dębicka Akademia Siatkówki), Strefa Tenisa (Akademia Tenisa Michał Matyfi),  Strefa Strzelecka (Wojska Obrony Terytorialnej), Strefa Spartan (Spartan Race Training Group Dębica), Strefa Lekkiej Atletyki (MUKLA Dębica, Maratończyk Dębica), Strefa Pentaque (Dębickie Bractwo Kulkowe), Strefa Nauki Pierwszej Pomocy  (Centrum Szkoleń Anna Sroka), Strefa Zdrowego Odżywiania i Porad Dietetycznych (Bonne Sante).
Dużą atrakcją będzie mecz rozgrywany pomiędzy samorządowcami oraz policjantami z  Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Podczas imprezy odbędą się także pokazy na skate parku  oraz występy Soul Dance. Nie zabraknie także bez dobrej muzyki i strefy gastronomicznej z daniami z grilla oraz daniami specjalnie przygotowanymi z myślą o najmłodszych. Festiwal Sportu poprowadzi redaktor Łukasz Grygiel, który na bieżąco będzie relacjonował co się dzieje w poszczególnych miejscach stadionu. Udział we wszystkich konkurencjach sportowych oraz innych atrakcjach podczas Festiwalu Sportu jest bezpłatny.
Organizatorami wydarzenia jest MOSiR Dębica, Miasto Dębica, Gmina Dębica, GOSiR.

 

źródło: UM Dębica