Starosta, wójtowie i burmistrzowie apelują – „BĄDŹMY SOLIDARNI, ROZSĄDNI, ODPOWIEDZIALNI ZA SPOŁECZEŃSTWO, WSPÓLNIE POKONAJMY PANDEMIĘ!”

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Dębickiego!

Kierujemy do Państwa ten apel w trosce o zdrowie i życie poważnie zagrożone przez panującą powszechnie pandemię wirusa SARS-CoV-2. Wywołana jego działaniem choroba COVID-19 nie oszczędziła także nas wszystkich mieszkających w gminach powiatu dębickiego. Od wybuchu światowej epidemii w naszym powiecie wykryto 4175 zakażeń. Do połowy marca 2021 zmarło 185 osób. Niestety tendencję rosnącą, jeśli chodzi o ilość zachorowań, pokazują również tegoroczne statystyki: w styczniu w powiecie dębickim zachorowało 215 osób, w lutym 440, a do połowy marca choruje już ponad 400osób.Od początku roku zmarło 50osób z naszego terenu. W powiatowym szpitalu aktualnie zajęte są 152 łóżka przeznaczone dla pacjentów z koronawirusem. Powyższe dane jasno wskazują, że jesteśmy już w trakcie trzeciej fali pandemii, a sytuacja z dnia na dzień może stać się dramatyczna. Jako włodarze wszystkich gmin i miast powiatu dębickiego pragniemy zwrócić się do Państwa z gorącym apelem: nie zaniedbujcie wszelkich środków bezpieczeństwa zalecanych przez polski rząd i lekarzy: stosowanie dobrej jakości maski ochronnej, dezynfekowanie dłoni i powierzchni użytkowych, zachowanie dystansu społecznego. Nie gromadźmy się w grupy, zrezygnujmy z udziału w niepotrzebnych spotkaniach rodzinnych i towarzyskich, bądźmy rozsądni. Mimo rozpoczynającej się wiosny i coraz cieplejszych dni zwróćmy uwagę, by nasze dzieci nie przyczyniały się do rozpowszechniania wirusa poprzez kontakty koleżeńskie. Musimy zrobić wszystko, by nie doprowadzić do sytuacji, której służby medyczne nie będą w stanie w żaden sposób opanować. Przyjmujmy szczepionkę, jeśli to możliwe, i zachęcajmy do tego naszych bliskich z grup aktualnie objętych programem szczepień. SZANOWNI PAŃSTWO, MIESZKAŃCY WSZYSTKICH MIAST I GMIN POWIATU DĘBICKIEGO! W TYCH TRUDNYCH CZASACH BĄDŹMY SOLIDARNI, ROZSĄDNI, ODPOWIEDZIALNI ZA SPOŁECZEŃSTWO. DBAJMY O ŻYCIE SWOJE I SWOICH BLISKICH I WSPÓLNIE POKONAJMY PANDEMIĘ!

Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Burmistrz Miasta Pilzno Ewa Gołębiowska, Zastępca Burmistrza Miasta Dębicy Jerzy Sieradzki, Burmistrz Miasta Brzostek Wojciech Staniszewski, Zastępca Wójta Gminy Dębica Jacek Drobot, Wójt Gminy Czarna Józef Chudy, Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka Wójt, Gminy Jodłowa Jan Janiga.