Od soboty powracają pandemiczne obostrzenia – Serwis informacyjny Miasta Dębica

18 marca 2021

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, Minister Zdrowia poinformował, że w związku ze znacznym wzrostem zachorowań na koronawirusa, od soboty 20 marca w całym kraju powracają obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. 

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, narodowa kwarantanna oraz nowe obostrzenia będą obowiązywać od najbliższej soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia. Zamknięte zostaną: hotele i miejsca noclegowe (za wyjątkiem hoteli robotniczych i określonych podróży służbowych), większość sklepów w galeriach handlowych (poza aptekami, sklepami spożywczymi, drogeriami, salonami prasowymi, księgarniami, sklepami zoologicznymi i z artykułami budowlanymi), instytucje kultury i obiekty sportowe.

Uczniowie z klas I-III, którzy dotychczas uczyli się stacjonarnie, powrócą do zdalnego nauczania. Zakazana jest również organizacja wesel i konsolacji, natomiast w kościołach dozwolone jest przebywanie 1 osoby na 15m2. Wciąż zamknięte pozostają dyskoteki, puby, kawiarnie, siłownie i kluby fitness, a także lokale gastronomiczne, które mogą wydawać posiłki wyłącznie na wynos.

Minister Zdrowia zapowiedział, że jeśli dojdzie do drastycznego pogorszenia sytuacji pandemicznej w kraju, podjęte zostaną decyzje o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń.

Samorządowcy powiatu dębickiego wydali wspólny apel, w którym zwracają się do mieszkańców o solidarność, rozsądek, odpowiedzialność oraz dbałość o życie swoje i swoich bliskich.
W imieniu miasta Dębicy apel podpisał zastępca burmistrza Jerzy Sieradzki.

Apelujemy do wszystkich Mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad sanitarnych. Pamiętajmy o dystansie, dezynfekcji oraz maseczkach!

Apel władz samorzadowych Powiatu DębickiegoApel władz samorządowych Powiatu Dębickiego

Źródło: https://debica.pl/od-soboty-powracaja-pandemiczne-obostrzenia/