Stanisław Jarosz członkiem prezydenckiej Rady ds. Przedsiębiorczości

reklama

Stanisław Jarosz członkiem prezydenckiej Rady ds. Przedsiębiorczości. Prezes Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego „Taurus”, jako jedyny z Podkarpacia został powołany do gremium konsultacyjno-doradczego przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

 To dla mnie ogromne wyróżnienie ale i odpowiedzialność – mówi przedsiębiorca. To wyróżnienie być w gronie 20-stu osób przy prezydencie. Nie wiem czy podołam, ale będę się starał, aby przedsiębiorcom w Polsce żyło się lepiej. Zadanie jest trudne, bo bolączek nie brakuje. Mamy ogromny problem z brakiem pracowników, bo w Polsce brakuje rąk do pracy. Dodatkowo rosną ceny za prąd, gaz, koszty pracownicze. W mojej branży wędliniarskiej też nie jest łatwo, bo drożeją świnie – dodaje.

Andrzej Duda powołał Radę ds. Przedsiębiorczości w maju. Zasiadają w niej przedstawiciele instytucji publicznych, świata nauki, mediów i przedsiębiorców. Do głównych zadań zespołu należy stworzenie forum wymiany doświadczeń pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesowym.  Dotychczas rada liczyła 18 członków. Podczas uroczystości w Belwederze do jej grona dołączyli jeszcze dwaj, Stanisław Jarosz oraz prezes firmy Dragon Poland Michał Czekaj.