W Gumniskach znowu zabłyszczy cenny kruszec! Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota już w niedzielę!

reklama

Sakwy w dłoń! Jak wieść gminna niesie, w Gumniskach znowu zabłyszczy cenny kruszec! Jedyna okazja do jego zdobycia już w najbliższą niedzielę, 14 lipca! W „Mistrzostwach Podkarpacia w Płukaniu Złota” o „Złotą Buławę” zmierzą się najdzielniejsi z rycerzy i najodważniejsze damy: reprezentacje Starostw Powiatowych Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Gminy Dębica.

Najbardziej waleczni śmiałkowie, którzy zawalczą w konkurencjach zręcznościowo-sportowych otrzymają kosmetyki „Latoszyn Zdrój” oraz „Złotą Nagrodę” od głównego sponsora Mistrzostw – firmy Górecki.

XIII Festyn Kulturalno-Rekreacyjny przeniesie nas w epokę średniowiecza. Pokazy łucznictwa, turniej rycerski, teatr ognia, licytacje, akcje charytatywne, zabawa taneczna a także nowość – familiada, zabawa dla całych rodzin. Będzie się działo! Szczególnie wieczorem, gdy na scenę wyjdzie gwiazda wieczoru – JOKER!

Na „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota” wzywają: Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołtysi i Rady Sołeckie Gumnisk i Braciejowej oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.