Sprawdź, dlaczego warto zaszczepić się przeciw COVID-19

Sprawdź, dlaczego warto zaszczepić się przeciw COVID-19

Sprawdź, dlaczego warto zaszczepić się przeciw COVID-19

13 stycznia 2021

InformacjeInne

Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje – przekonuje Ministerstwo Zdrowia.  

Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

 

Dla kogo w pierwszej kolejności? Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Pierwsze dawki będą przeznaczone dla osób najbardziej narażonych, takich jak: 

• pracownicy służby zdrowia;

• mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych;

• seniorzy (osoby, które skończyły 80 lat – będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15.01.2021, a osoby, które skończyły 70 lat – od 22.01.2021);

• służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko;

• nauczyciele.

 

Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

 

ZOBACZ PLAKAT

SPRAWDŹ, KTÓRE GRUPY BĘDĄ SZCZEPIONE W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT SZCZEPIONKI

 

żródło: gov.pl

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/sprawdz-dlaczego-warto-zaszczepic-sie-przeciw-covid-19,art-1980