„Spotkanie z folklorem” w Dębicy

„Spotkanie z folklorem” w Dębicy

„Spotkanie z folklorem” w Dębicy

01 października 2021

InformacjeKultura

Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie z Dębicy oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans z Rzeszowa zaprezentowały się dzisiaj (1 października br.) podczas wspólnego koncertu przed licznie zebraną publicznością w Domu Kultury MORS w Dębicy. Dzięki inicjatywnie Powiatu Dębickiego spektakl można było także śledzić na żywo na kanale Debica.tv oraz w serwisie YouTube.

Koncert został zrealizowany w ramach zadania publicznego dotowanego ze środków Powiat Dębickiego. Organizatorami był Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Stowarzyszenie "Uwierz w Siebie" w Dębicy.

Zespół Pieśni i Tańca "Igloopolanie" powstał w 1978 roku w Dębicy pod patronatem Kombinatu Rolno-Przemysłowego "Igloopol". Od 1995 roku do chwili obecnej patronat nad zespołem sprawuje Miejski Ośrodek Kultury. Zespół kultywuje rodzimy folklor i narodowe tradycje. Wirujące oberki, skoczne polki, ogniste, szlacheckie mazury czy dostojne polonezy to wizytówka "Igloopolan". W Zespole tańczy, śpiewa i gra blisko 80 osób – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans jest opracowaną artystycznie grupą folklorystyczną reprezentującą Uniwersytet Rzeszowski. Od 45 lat skupia młodzież akademicką i absolwentów różnych kierunków studiów, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem rozwijają swoje zdolności taneczne, wokalne i instrumentalno-muzyczne. W swoim bogatym programie artystycznym posiadają: suitę podlaską, cieszyńską, rzeszowską, sądecką, żywiecką, mazura, krakowiaka narodowego, tańce huculskie oraz rosyjskie.

 

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/spotkanie-z-folklorem-w-debicy,art-2282