Sport – zabawa – integracja, czyli XIV Spartakiada oraz Integracyjny Turniej dla Dzieci i Młodzieży w Gminie Dębica

Sportowa rywalizacja, integracja i dobra zabawa. Tak było na XIV Gminnej Spartakiadzie Sportowo-Lekkoatletycznej, którą połączono z Integracyjnym Turniejem dla Dzieci i Młodzieży. Konkurencje rozgrywały się na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Młodzieżowego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w Pustyni. W sumie w zawodach rywalizowało ponad 700 uczestników.

Młodzi sportowcy musieli sprawdzić się w różnych konkurencjach. Był bieg, turniej tenisa ziemnego, pływanie w stylu dowolnym, dart, turniej siatkówki a także turniej piłki nożnej. Zadania zręcznościowe to jednak nie wszystko. Dla rekreacji przygotowano animacje, gry i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy oraz konkurencje sprawnościowe. W strefie „Baw się razem z nami”, swoje umiejętności mogli sprawdzić dzieci oraz ich rodzice i opiekunowie.

Nieodłączną tradycją Gminnej Spartakiady jest przemarsz wszystkich reprezentacji Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica wraz z Mażoretkami i Orkiestrą Dętą Gminy Dębica. Nie inaczej było i tym razem. Nie zabrakło również symbolicznego odpalenia znicza. W sportowych zmaganiach wzięły udział dzieci i młodzież z gminy Dębica.