Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki w Żyrakowie

W Żyrakowie Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki udały się na szóstkę! Piękna pogoda to z pewnością zasługa porannego „biegu po słońce”. Mali sportowcy podczas rywalizacji złapali trochę gorących promyków, by później wspólnie bawić się na rynku. W imprezie udział wzięły dzieci i młodzieży z ponad 20 gmin należących do Związku.

Tego dnia działo się naprawdę dużo. Było wesoło, kolorowo i przede wszystkim ciekawie. Impreza miała bowiem charakter rekreacyjno-edukacyjny. Uczestnicy poprzez zabawę mieli poznać rolę odnawialnych źródeł energii z wykorzystaniem promieni słonecznych.

Jednym z punktów dnia był ekologiczny konkurs plastyczny. Artyści narysowali swój sposób na wykorzystanie energii słonecznej.

Na płycie rynku w Żyrakowie czekało moc atrakcji. Były gry i zabawy, występy artystyczne, dmuchańce a także pokaz dawnych zwyczajów, urządzeń i narzędzi. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudził koncert Roksany Węgiel, zwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids”. Na zakończenie zabawy wszyscy wypuścili kolorowe baloniki do nieba na znak podziękowania za piękną pogodę.