SKSonTour w Łańcucie

reklama

Ponad 200 dzieci z dziesięciu szkół województwa podkarpackiego wzięło udział w SKSonTour w Łańcucie, wydarzeniu sportowym, które w całej Polsce cieszy się dużą popularnością. Wśród nich byli również uczniowie ze szkoły podstawowej w Pustkowie uczęszczający na zajęcia SKS-u prowadzone przez p. Grzegorza Miszczaka. Zajęciom towarzyszyły sportowe emocje, dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się na stacji mistrzów pod okiem trenera i zawodników trenujących i grających w pierwszoligowej drużynie koszykówki Sokół Łańcut.
SKSonTour to cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach projektu Szkolny Klub Sportowy. Głównym założeniem jest realizacja obwodu stacyjnego, podczas którego uczestnicy poznają nowe formy aktywności fizycznej. Poddawani są też testom sprawności fizycznej, uczestnicząc w takich stacjach, jak zwis na drążku, czy refleksomierz.
Na Podkarpaciu SKSonTour gościł po raz pierwszy. 7 listopada  dzieci z naszej szkoły sprawdzały swoją sprawność i świetnie bawiły się na dziesięciu stacjach. Były to: skok w dal z miejsca, pierwsza pomoc, stacja mistrzów, refleksomierz, fotobudka, deskorolka, pomiary gibkości, wysokości i masy ciała, ergometry wioślarskie, zwis na drążku oraz bieg wahadłowy – próba szybkości 10×5 metrów.
Podczas wykonywania ćwiczeń na kolejnych stacjach były duże emocje, ale była też dobra zabawa i sporo uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/sksontour-w-lancucie-1233.html