Kończą się łóżka covidowe, pacjenci w coraz gorszym stanie – czy to już 3 fala?

Coraz więcej zakażeń na podkarpaciu – kończą się łózka covidowe. Najbardziej przeciążone szpitale to te w Sanoku, Dębicy, Łańcucie i Rzeszowie. Jeszcze 2 tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Dębicy leżało 23 osoby zakażone koronawirusem, teraz ich liczba wzrosła do 115. Według dyrektora placówki pacjenci zgłaszają się w coraz gorszym stanie.

Decyzją wojewody podkarpackiej Ewy Leniart od wczoraj, 2 marca, dębicka placówka dysponować będzie 145 miejscami covidowym.

W związku z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na COVID-19 i coraz większym obciążeniem szpitali wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwołała posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Jednym z działań podjętych w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem na terenie województwa było powołanie przez wojewodę zespołu koordynacyjnego. Składa się on z przedstawiciela szpitala w Łańcucie, przedstawiciela wojewody, dyrektora oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Zadaniem tej grupy specjalistów jest koordynowanie ruchu pacjentów na terenie województwa oraz ustalenie strategii działań w związku z trwającą pandemią na najbliższy czas, tak by system zdrowotny pozostał wydolny.