Senator Marek Plura w Dębicy – Budujmy społeczeństwo włączające!

Nauczyciele, pedagodzy, rodzice  i samorządowcy wzięli udział w konferencji „Budujmy społeczeństwo włączające” w Dębicy. W spotkaniu dotyczącym perspektywy rozwoju transgranicznego polsko- ukraińskiej współpracy na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami wobec wyzwań obecnej sytuacji geopolitycznej mieli wziąć udział przedstawiciele Ukrainy. Program konferencji musiał jednak ulec zmiany po inwazji Rosji na Ukrainę.

W czasie konferencji rozmawiano m.in. o podejściu do kształcenia dziecka z niepełnosprawnościami oraz doskonaleniu warsztatu nauczyciela.

Współorganizatorem konferencji było  Stowarzyszenie dla Osób Autystycznych i ze Spektrum Autyzmu „Ukryty Dar”, które prowadzi przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnością. Uczestnicy spotkania mieli okazję także dowiedzieć się na czym polega program ABC empatii. Jednym z akcentów spotkania była także wystawa „Mały człowiek”.

Organizatorami wydarzenia byli Senator RP Marek Plura, Stowarzyszenie dla Osób Autystycznych i ze Spektrum Autyzmu „Ukryty Dar”, Wyższa Szkoła Nauk Pedagogicznych w Warszawie oraz Fundacja Niedaleko.