Sąd i zabrane prawo jazdy. 18-latek z Dębicy jechał pod wpływem

18-latek z Dębicy za jazdę pod wpływem alkoholu stracił prawo jazdy, dostał mandat i punkty karne oraz odpowie przed sądem. Młody dębiczanin wczoraj, 26 grudnia na ul. Lwowskiej w Dębicy doprowadził do kolizji z udziałem trzech samochodów. Jadąc volkswagenem golfem nie zachował ostrożności, nie dostosował prędkości do trudnych warunków drogowych i uderzył w tył Mitsubishi ASX, którym kierował 41-letni mieszkaniec Cieszanowa.

„W wyniku uderzenia Mitsubishi zjechało na przeciwny pas drogi i zderzyło się z jadącym z naprzeciwka mercedesem, który był prowadzony przez 37-letniego mieszkańca miejscowości Bratkowice” – informuje st. asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Zespół ratownictwa medycznego na miejscu opatrzył wszystkich biorących udział w zdarzeniu, nikt nie wymagał hospitalizacji. W trakcie interwencji okazało się, że 18-latek kierujący volkswagenem jest pod wpływem. W wydychanym powietrzu wydmuchał 0,42 promila alkoholu. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych. Policja zatrzymała jego prawo jazdy. Odpowie również przed sądem. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Dębicy.

Jak informuje OSP Nagawczyna, w akcji brały udział:

  • OSP Nagawczyna
  • JRG nr 1 Dębica
  • JRG nr 2 Dębica
  • 2x Zrm
  • 2x Policja

Zdjęcia: OSP Nagawczyna