Nietrzeźwy za kierownicą volkswagena

Policjanci z dębickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 26-letni mieszkaniec Dębicy miał blisko promil alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał prawa jazdy i aktualnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Do interwencji doszło dziś około 1 w nocy, w Zawierzbiu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 26-letni mieszkaniec Dębicy. Kierującego poddano badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wykazał, że 26-latek ma w organizmie ponad 0,9 promila alkoholu. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień i aktualnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Po przeprowadzonych czynnościach mężczyzna został zwolniony do miejsca zamieszkania, a pojazd został przekazany pasażerce, która posiadała prawo jazdy.

Mieszkaniec Dębicy odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mieszkaniec Dębicy musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów oraz trudnościami w ukończeniu kursu na prawo jazdy. Pamiętajmy! Każdy kierowca pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl