AUDI UDERZYŁO W DRZEWO- Kierowca pijany i bez prawa jazdy!

Policjanci interweniowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego w Dębicy. Kierowca audi uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 32-latek odpowie za kierowanie bez uprawnień, za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku.

Wczoraj przed godz. 22, oficer dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Dębicy na Alejach Jana Pawła II, gdzie kierujący samochodem marki Audi uderzył w drzewo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący audi, 32-letni mieszkaniec Dębicy, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca audi został ranny i przetransportowany do szpitala w Dębicy, gdzie podjęto decyzję o przewiezieniu poszkodowanego do rzeszowskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.

32-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, kierowanie pojazdem bez uprawnień i spowodowanie wypadku.

Zabezpieczony materiał dowodowy pozwoli policjantom na dokładne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę pojazdu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagraża życiu i zdrowiu nie tylko kierującego, ale także innych użytkowników dróg.

 

Źródło: Podkarpacka Policja