Różowe skrzyneczki we wszystkich szkołach Gminy Dębica

 

Menstruacja u kobiet jest w dzisiejszym świecie dalej tematem tabu. Każdej z nas przydarzyło się traumatyczne przeżycie związane w brakiem dostępu do środków higienicznych poza domem, gdy musiała poprosić o wsparcie koleżankę lub przypadkowo spotkaną osobę. Gmina Dębica postanowiła zmierzyć się z tym problemem. Przy wsparciu Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza i Sekretarz Gminy Adrianny Miazgi oraz Radnych Gminy Dębica Agaty Wiater i Klaudii Tomasik udało się pozyskać różowe skrzynki, w których umieszczone zostały środki higieniczne potrzebne dziewczynkom w trakcie menstruacji. Skrzyneczki do końca listopada 2021 r. zostaną zamontowane w damskich łazienkach we wszystkich szkołach na terenie Gminy Dębica. Pierwsze zaopatrzenie skrzyneczek ufundowały wspomniane już Radne Agata Wiater i Klaudia Tomasik.

„Różowa skrzyneczka” to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.

Chcesz pomóc w dalszym doposażeniu skrzyneczek? Skontaktuj się z dyrektorem szkoły, którą chcesz wspomóc lub z Radną Gminy Dębica Agatą Wiater.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/rozowe-skrzyneczki-we-wszystkich-szkolach-gminy-debica-2429.html