Rowerowa integracja

Uczniowie klas 5 z ZS w Pustkowie i Brzeźnicy wzięli udział w zawodach rowerowych. Wydarzenie było jednym z elementów realizacji projektu edukacyjnego w ramach  otwartego konkursu ofert Gminy Dębica.

Podczas wspólnych zawodów  spotkali  się uczniowie klas piątych z Zespołów Szkół w  Pustkowie i Brzeźnicy.  Jazda na rowerowym torze przeszkód, w miasteczku ruchu drogowego oraz na pumptrucku była doskonałym sposobem na doskonalenie techniki jazdy i utrwalenie przepisów oraz zasad ruchu drogowego.

Nauczyciele  koordynujący realizację postanowili urozmaicić zakres  programu i zorganizowali na obiektach w Pustkowie wspólne międzyszkolne zawody rowerowe. Sześćdziesięcioro uczniów z obu szkół nie tylko doskonale się bawiło, ale przede wszystkim doskonaliło swe umiejętności,  podnosząc swoje bezpieczeństwo na drogach. Wielu z nich bowiem drogę do szkoły i do domu przemierza właśnie rowerem.  Ponadto uczniowie uczyli się jak zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas w oderwaniu od sytuacji potencjalnie niebezpiecznych dla młodzieży.

W zawodach nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami. Dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Gminy,  rowerzyści otrzymali pamiątkowe medale  oraz słodki poczęstunek. Wartością dodaną tego spotkania była integracja grup rówieśników z obu szkół. Wspólne zdjęcie i film nakręcony z drona  będzie dla nich pamiątką i miłym wspomnieniem.

Koordynatorami i organizatorami tego spotkania byli nauczyciele z Brzeźnicy i Pustkowa:  Jarosław Kulig, Tomasz Mroczka i Grzegorz Pietrzyk.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/rowerowa-integracja-3693.html