Brzeźnica na podium

Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy zwycięzcą Gminnych Zawodów z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych Gminy Dębica.

W dniu dzisiejszym na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu odbyły się Gminne Zawody z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych Gminy Dębica, których organizatorami byli: Gminny Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Szkół i Przedszkoli Gminy Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica, Straż Gminna, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu.

W zawodach brali udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy, którzy byli podzieleni na trzy i czteroosobowe zespoły.

Zawody były podzielone na trzy etapy:

I etap składał się z testu wiedzy o ruchu drogowym,

II etap to jazda na torze z przeszkodami,

III etap odbył się na miasteczku ruchu drogowego.

 

Podstawową zasadą zawodów było popełnienie jak najmniejszej ilości błędów we wszystkich konkurencjach, za które otrzymywano punkty karne. Na rowerowym torze przeszkód wszyscy uczestnicy mieli do pokonania takie przeszkody jak: przejazd po wybojach, przejazd po pochylni, przejazd po rynnie, wjazd i wyjazd z wyznaczonego miejsca, przejazd przez bramę, slalom z pachołkami, zabranie i położenie klocka, przejazd po okręgu i na końcu hamowanie w wyznaczonej strefie. Każdy z uczestników musiał wykazać się wysoką umiejętnością jazdy na rowerze a także utrzymywania równowagi czy jazdy jedną ręką. Za każdy błąd, podparcie, przewrócenie przeszkody lub jej nie zaliczenie, były przyznawane punkty karne. Na miasteczku ruchu drogowego, wszystkie dzieci musiały wykazać się umiejętnością bezpiecznego poruszania w ruchu drogowym jak i wiedzą na temat poznanych znaków drogowych. Każdy uczestnik otrzymywał kartę kontrolną z wyznaczonymi punktami, przez które musiał przejechać. W trakcie jazdy każdego uczestnika oceniał Pan Policjant z Ruchu Drogowego. Każde niezastosowanie się do znaków pionowych i poziomych oraz brak sygnalizacji zmiany pasa ruchu było odnotowywane i za każdy taki błąd były przyznawane punkty karne. Po zakończeniu wszystkich etapów, podliczono wszystkie punkty karne, w oparciu o które była prowadzona końcowa klasyfikacja.

Klasyfikacja w grupie czteroosobowej ( młodszej ):

Miejsce Szkoła Razem pkt.

1 SP w Brzeźnicy 46

2 SP w Pustkowie Osiedlu 71

3 SP w Podgrodziu 80

4 SP w Latoszynie 83

5 SP w Głobikowej 87

6 SP w Gumniskach 88

7 SP w Pustyni 91

8 SP w Stasiówce 92

9 SP w Zawadzie 99

10 SP w Stobiernej 107

11 SP w Paszczynie 107

Klasyfikacja w grupie trzyosobowej ( starszej ):

Miejsce Szkoła Razem pkt.

1 SP w Brzeźnicy 30

2 SP w Głobikowej 38

3 SP w Pustyni 40

4 SP w Nagawczynie 42

5 SP w Podgrodziu 43

6 SP w Pustkowie Osiedlu 49

7 SP w Gumniskach 51

8 SP w Latoszynie 53

9 SP w Zawadzie 58

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja, w której w skład wchodzili: Sławomir Gwóźdź – Sędzia główny, Małgorzta Wilczyńska – Zastępca Sędziego Głównego ( Straż Gminna ), Andrzej Sulisz – Sekretarz, Sławomir Sulisz – Członek, Mateusz Mazur – Członek ( Straż Gminna ), Beata Pawełek – Członek, Paweł Misa – Członek ( Policja ), Paweł Panna – Członek ( Policja ).

Warto dodać, iż uczniowie Publicznej Szkoły w Brzeźnicy jako zwycięzcy gminnych zawodów wezmą udział w powiatowych zawodach z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbędą się w maju w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach oraz nauczycielom za opiekę nad swoimi podopiecznymi

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku na zawodach powiatowych

Fot. GOSiR Gminy Dębica

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/brzeznica-na-podiumbrd-3260.html