Rondo w Pustyni i szersza droga – ruszyły prace na łączniku Dębica-Wschód

Symbolicznym wbiciem dziesięciu łopat rozpoczęto budowę łącznika wschodniego. W ramach inwestycji ma nastąpić m.in. przebudowa i poszerzenie drogi powiatowej Zawada – Pustynia na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do węzła autostradowego i dalej w kierunku drogi krajowej nr 94 w Zawadzie. Ponadto na skrzyżowaniu w Pustyni powstanie rondo, które zapewni kierowcom bezpieczny przejazd. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec września bieżącego roku.

Koszt budowy oszacowano na 11 mln zł, z czego ok. 9,5 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, a 1,5 mln to pomoc finansowa przekazana przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Mieszkańcy Pustyni od kilku lat domagali się postawienia sygnalizacji świetlnej lub budowy ronda ze względu na dużą ilość przejeżdżających samochodów. Teraz te oczekiwania zostaną spełnione.

W sumie na budowę łącznika wschodniego oraz zachodniego w Straszęcinie powiat dębicki pozyskał około 40 mln złotych dofinansowania. Inwestycje na obu odcinkach zakończą się jesienią tego roku. Zaawansowane prace przygotowawcze trwają również nad rozpoczęciem budowy nowego mostu na Wisłoce.