Już wkrótce w Nagawczynie powstanie ciekawe miejsce do odpoczynku, zabawy i trenowania

reklama

Na razie jest tu zielono i pusto, jednak już niedługo teren w centrum Nagawczyny będzie służył wszystkim mieszkańcom. Dla lubiących relaks na świeżym powietrzu powstanie ogólnodostępna altana, dla osób chcący potrenować zamontowany zostanie m.in. „wioślarz”, „wycisk ręczny”, czy „orbitek”. Radna gminna Agata Wiater od lat marzyła o miejscu, gdzie rodziny będą mogły miło i bezpiecznie spędzać wolny czas.

Całkowita wartość inwestycji w Nagawczynie wynosi blisko 300 tys. złotych. W tym Gmina Dębica z własnego budżetu przekaże ponad 100 tys., a ze środków zewnętrznych udało się pozyskać niecałe 200 tys. złotych.

Jak dodaje wójt Stanisław Rokosz Nagawczyna bardzo dynamicznie się rozwija, przybywa mieszkańców i rodzi się coraz więcej dzieci. W związku z tym gmina zainwestuje również w budowę żłobka. Już w przyszłym roku na terenie sołectwa rozpoczną się prace nad obiektem w których maluszki będą przebywać pod fachową opieką. Natomiast plac wyposażony m.in. w „siłownie zewnętrzną” i altanę powstanie nie tylko w Nagawczynie. O nowe miejsce spotkań dla mieszkańców wzbogaci się także Zawada.