Remont lodowiska i ul. Kwiatkowskiego w Dębicy pod znakiem zapytania

reklama

Remont lodowiska i ul. Kwiatkowskiego pod znakiem zapytania.Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzili się na wzięcie kolejnej pożyczki na dokończenie tych zadań. Podczas sesji nadzwyczajnej w sprawie zaciągnięcia drugiej części kredytu w wysokości 5 mln złotych było burzliwie. Władze poinformowały, że taka decyzja radnych z klubu PiS może kosztować miasto nawet 10 mln zł. Tyle Dębica zapłaci z budżetu za zerwanie umów i zwrot dotacji.

Podczas posiedzenia zaproponowano Fundusz Inwestycji Samorządowych jako szansę na pozyskanie potrzebnych środków. Z Tarczy dla Samorządów Dębica może wnioskować o ponad 4 mln zł.

Co z remontem krytego lodowiska i przebudową ul. Kwiatkowskiego? Czy miasto zapłaci kary finansowe? Inwestycje zostaną przerwane, czy może uda się je dokończyć?  Na ten moment tylko jedno jest pewne- mieszkańcy z pewnością woleli by to drugie rozwiązanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Burmistrz chciał sesji nadzwyczajnej i rozmowy ze wszystkimi radnymi. Temat? Druga część kredytu na dokończenie inwestycji