Razem w kierunku pewności jutra – 7 sierpnia wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

reklama

Środa, 31 Lipiec 2019

Dokładnie za tydzień, w dzień liturgicznego wspomnienia bł. Edmunda Bojanowskiego, 7 sierpnia 2019 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców Dębicy i regionu do wspólnego dziękczynienia Bogu za dar 20 rocznicy beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego.

Bł. Edmund Bojanowski – serdecznie doby człowiek, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP od ponad 100 lat posługujących w Dębicy oraz Patron Stowarzyszenia "Dobroć", chociaż żył w XXVIII wieku nadal inspiruje. Jest przykładem poświęcenia w służbie drugiemu człowiekowi. Uczy troski o właściwe wychowanie dzieci, modrej pomocy ubogim oraz wrażliwości na potrzeby chorych i starszych. 

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie  "Dobroć" w ramach projektu "Razem w kierunku pewności jutra" współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich jest wspaniałą okazją do lepszego poznania Edmunda Bojanowskiego i zaczerpnięcia od niego inspiracji do czynienia dobra. 

 

Program spotkania:

15:00 – Uroczysta Msza Święta dziękczynna 

16:00 – Pokaz reżyserski filmu "Pewność"

17:00 – Spotkanie przy "Kawie z Edmundem" 

Szczegóły na plakacie oraz na www.stowarzyszeniedobroc.pl.

Serdecznie zapraszamy. 7 sierpnia 2019, Dębica, ul. Krakowska 15. 

 

 

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/07/razem-w-kierunku-pewnosci-jutra-7-sierpnia-wspomnienie-bl-edmunda-bojanowskiego