21 zwycięzców w województwie podkarpackimw VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”Fundacji Tesco

reklama

Środa, 31 Lipiec 2019

31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”! który został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka. W województwie podkarpackim, dzięki wsparciu Tesco i Fundacji Tesco zrealizowanych zostanie 21 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie.

Wy decydujecie, my pomagamy!

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera społeczności lokalne w działaniach, mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie, podczas którego klienci sklepów Tesco zadecydowali o wysokości grantu.

Każda edycja programu „Decydujesz, pomagamy” przynosi nowe emocje. To niesamowite jak różnorodne pomysły są zgłaszane – z roku na rok wnioskodawcy coraz bardziej zaskakują nas swoimi kreatywnymi pomysłami. Lokalne społeczności doskonale wiedzą czego potrzebują i w jaki sposób najlepiej zmienić swoją okolicę, dlatego program „Decydujesz, pomagamy” dostosowuje się do ich potrzeb.Jesienią tego roku rusza siódma edycja naszego programu. Nie możemy się doczekać kolejnych twórczych inicjatyw w województwie podkarpackim! – mówi Marek Cywiński z  Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.– Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich
w nadchodzącej siódmej edycji – dodaje.

W VI edycji programu klienci sklepów Tesco w województwie podkarpackimoddali łącznie 248946głosów na projekty społeczne.

 

Laureaci VI edycji programu „Decydujesz, Pomagamy” w województwie podkarpackim:

Granty w wysokości 5 000 złotych otrzymały projekty:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku – Nie będzie nas  –  będzie las

• STOWARZYSZENIE OAZA DLA ZWIERZĄT MIELEC – Poprawa jakości opieki nad zwierzętami w mieleckim schronisku

• Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu  – Rehabilitacja i leczenie dzieci niepełnosprawnych  –  turnusy rehabilitacyjne.

• Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Gospodarczych Gminy Lubaczów – Poznając przyrodę żyjemy z nią w zgodzie.

• Stowarzyszenie „Ciepły Wiatr” „Zielona przystań”  –  ogród terapeutyczny  dla młodszych i starszych

• Fundacja „Dr Clown” – Podaruj uśmiech chorym maluchom

• Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie – Czas na odpoczynek  –  naturalnie!

 

Wsparcie w wysokości 3 000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywom:

• Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej –  ,, SPECTRUM” MuraLove Miasto

• Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju EDU – Wyroluj nudę

• Stowarzyszenie Turystyczno Sportowe „Róża Wiatrów”  – Uratujmy Przystań Wodną w Przemyślu

• Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” – Samoobrona i asertywność dziewcząt

• Ludowy Klub Sportowy „SANOVIA” – Popularyzacja Kobiecej Piłki Nożnej

• Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie – Integracja dzieci zdrowych i niepełnosprawnych w  Słonecznej  Świetlicy Towarzystwa  Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie.

• FUNDACJA PSI AZYLEK  –  ZWIERZĘTA W POTRZEBIE – III Bieg na 6 łap  –  biegniemy dla zwierząt!

 

Dofinansowaniem w kwocie 1 000 złotych zostaną wsparte inicjatywy:

• Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu – Akcja sprzątania Gór Pieprzowych

• Fundacja Klub Młodych Liderów – Mielec na żywo!

• Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich Szansa. – Zwierzęta znam, o zwierzęta dbam! –  Projekt edukacyjuny dla dzieci i młodzieży.

• Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy

• Stowarzyszenie Ludzi Twórczych – Jesteśmy i działamy !  I Brzozowski Piknik Organizacji Pozarządowych

• Rowery.Rzeszow.pl – Piknik edukacyjny dla dzieci

• Stowarzyszenie Pszczelarzy i Miłośników Przyrody – PSZCZOŁY  –  Pomagamy razem  –  Sadzimy drzewa i krzewy owocowe  –  BEZPŁATNE sadzonki drzew i krzewów owocowych dla mieszkańców

 

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

Aktywne działania lokalne

Od 2016 roku odbyło się sześć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1 565 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 32 000 606 głosów. Od IV edycji programu wsparcie finansowe zostaje zapewnione wszystkim organizacjom, które dostaną się do etapu głosowania. Tym samym w każdym z mikroregionów przyznawane są granty
wysokości 5 000, 3 000 lub 1 000 złotych.

Program „Decydujesz, pomagamy” realizowany jest w ramach działań społecznej odpowiedzialności Tesco. Więcej informacji o strategii CSR – owej sieci handlowej Tesco można znaleźć w raporcie przygotowanym na rok 2018/19.

 

Partner strategiczny

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych, funkcjonującą na polskim rynku od 1995 roku. Struktura sieci składa się na blisko 350 sklepów – od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma oferuje klientom produkty ponad 3700 polskich dostawców, co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 4 milionów klientów. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne – „Od uprawy do potrawy”, promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich jak program „Decydujesz, pomagamy”, zbiórki żywności dla potrzebujących czy walka z marnowaniem żywności nie tylko w ramach własnej sieci, ale w całym łańcuchu dostaw.

Więcej informacji: www.tesco.pl

 

Partner merytoryczny

 

Kontakt dla mediów:
Joanna Żołnierska
Email: [email protected]
tel. +48 22 829 85 72 w. 63
tel. kom. +48 512 352 178

Archiwum newsów

tdp2

tdp 1

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/07/21-zwyciezcow-w-wojewodztwie-podkarpackimw-vi-edycji-programu-decydujesz-pomagamy