Quo vadis, Popioły, a może Chłopi – wybieramy dzieło na Narodowe Czytanie 2016

reklama
Narodowe czytanie

3 września 2016 roku po raz kolejny odbędzie się Narodowe Czytanie podczas którego Polacy będą mieli okazję do wspólnego czytania jednego z wielkich polskich utworów literackich. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda zaproponował, aby to wyjątkowe spotkanie odbyło się przy autorze dzieła wybranego przez samych Polaków.

Prezydent Andrzej Duda zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2016. W wyniku konsultacji z wydziałami filologicznymi polskich uczelni oraz Radą Języka Polskiego wybranych zostało pięć dzieł, spośród których wyłonione zostanie jedno, które wspólnie Polacy będą czytali w pierwszą sobotę września.
Kancelaria Prezydenta zaprasza do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos należy dokonać wyboru jednego z podanych poniżej tytułów i umieścić go w temacie e-maila, który należy odesłać na adres: [email protected] . Aby głos był ważny w temacie e-mail powinien znaleźć się jedynie tytuł (bez cudzysłowu i bez autora dzieła). Oddawać głos na wybrany tytuł można do 11 lutego br.

Tytuły dzieł:

Chłopi – Władysław Reymont
Noce i dnie – Maria Dąbrowska
Wesele – Stanisław Wyspiański
Popioły – Stefan Żeromski
Quo vadis – Henryk Sienkiewicz

 

źródło: UM Dębica