Przynieś paczkę lub przyjdź do galerii i Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach

Mieszkają z dala od ukochanej ojczyzny, w obcym kraju, często w bardzo skromnych warunkach i samotności. Stowarzyszenie Odra-Niemen wzorem lat poprzednich, także i w tym roku planuje przekazanie świątecznych paczek dla Polaków na Kresach. W całym kraju prowadzona jest zbiórka darów oraz funduszy na opiekę socjalną, transport paczek i renowację miejsc pamięci. Do akcji przyłączył się również Związek Sybiraków w Dębicy. Pomóc może każdy. Nawet najdrobniejszy dar jest ważny. Wdzięczność obdarowanych jest bardzo duża.

Potrzebne są m.in. produkty żywnościowe o długim terminie ważności, czy chemia gospodarcza. Organizatorzy zachęcają również do pisania świątecznych kartek i wkładania ich do paczek.

Prezenty dla kombatantów można złożyć 15 grudnia w biurze Związku Sybiraków w Dębicy przy ul. Kościuszki od godz. 10.30 do 12.00. Okazją do pomocy będzie także zbiórka w Galerii Dębickiej. W sobotę, 16 grudnia od godz. 9.00 na wsparcie dla kresowych kombatantów będą czekać Sybiracy, harcerze i ubrani w historyczne mundury członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów.