„Polska Senior” – w Dębicy dyskutowali o nowym programie Platformy Obywatelskiej

Europoseł Elżbieta Łukacijewska, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, była minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas oraz poseł Bożena Szydłowska uczestniczyły w spotkaniu z dębickimi seniorami. Wydarzenie odbyło się w związku z opracowaniem nowego programu Platformy Obywatelskiej „Polska Seniora” i było jednym z czterech zorganizowanych w największych miastach województwa podkarpackiego. Proponowane zmiany dotyczą trzech obszarów. Pierwszym z nich jest zdrowe życie seniorów.

Drugi z obszarów programu PO odnosi się do aktywności osób starszych w życiu społecznym i kulturalnym. Jak zauważa wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska seniorzy nie raz pokazali, że chętnie biorą udział w różnych przedsięwzięciach. Trzeci krok wsparcia opiera się z kolei na poprawie poczucia bezpieczeństwa i komfortu życia.

W spotkaniu wzięło udział blisko 60 seniorów głównie z Dębicy, ale także z Mielca i Ropczyc. Wszyscy uczestnicy mogli nie tylko przekazać swoje opinie na temat programu „Polska Senior”, ale również otrzymali „Koperty Życia”. Jest to formularz, dzięki któremu w przypadku utraty przytomności, lekarz może poznać informacje m.in. o przebytych chorobach i skuteczniej udzielić pomocy.