Przekroczyli prędkość, stracili prawa jazdy

Policjanci dębickiej drogówki zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca mercedesa, który podróżował z prędkością 111 km/h. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Podczas weekendu, 5 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się kierowca mercedesa, którego policyjny radar namierzył w sobotę w Brzostku. Kierujący, 20-letni mieszkaniec Januszkowic, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h, jechał z prędkością 111 km/h. Kolejnym, który tego dnia stracił prawo jazdy był 29-letni mieszkaniec Czarnej Dolnej, który przez Strzegocice jechał ciężarowym ranaultem z prędkość 102 km/h.

W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem innym kierowcom. Pierwszy z nich, 40-letni mieszkaniec Jasła, w Kamienicy Dolnej, jechał peugeotem z prędkością 102 km/h. Kolejnym zatrzymanym do kontroli był 23-letni mieszkaniec Dębicy, który w Bielowych jechał skodą 107 km/h. Trzeci z kierowców to 23-letni mieszkaniec Tuchowa. Mężczyzna, kierując alfą romeo w Strzegocicach rozwinął prędkość 101 km/h.   Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia na drodze zostali ukarani mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Źródło: fot.KPP Dębica