Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za prędkość

reklama

O 64 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 54-latek kierujący skodą. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość, zatrzymali prawa jazdy także 8 innym kierowcom. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj na terenie powiatu dębickiego, 6 kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. Wśród nich był 54-letni mieszkaniec Dębicy. Kierujący skodą w Pustkowie, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h. Kolejnym kierowcą, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, był 53-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna także w Pustkowie, jechał skodą z prędkością 106 km/h. Trzecim kierowcą, który stracił wczoraj uprawnienia do kierowania, był 26-letni mieszkaniec Pustkowa. Kierujący bmw jechał z prędkością 104 km/h, w  terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Dwóch innych kierowców straciło prawo jazdy w Brzeźnicy. Pierwszy z nich, 33-letni mieszkaniec Jedlicza, jadąc toyotą przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Drugi z mężczyzn, 39-letni mieszkaniec Kórnika, kierujacy renaultem, jechał z prędkością 107 km/h. Obaj zlekceważyli przepisy ruchu drogowego i niezastosowali się do ograniczenia prędkości.

W Łękach Górnych prawo jazdy straciła 29-letnia mieszkanka Janowic. Kierująca volkswagenem, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechała z prędkością 93 km/h.

Przypominamy kierowcom, że gdy przekroczą dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu i punktów karnych, spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na 3 miesiące.

fot. KPP Dębica